Robin Hood - cesta ke slávě

Robin Hood – Cesta ke slávě aneb jak se dělá muzikál

1. března 2011 v 12:39 | eMbÉčKo
Televize Prima a Divadlo Kalich společně zavedou televizní diváky do zákulisí muzikálu. V originální castingové show navíc spolu s diváky vyberou a obsadí 2 hlavní role nového původního muzikálu z pera Gabriely Osvaldové a Ondřeje Soukupa.

Hledáme hvězdy pro nový český muzikál!


Televize Prima a Divadlo Kalich společně zavedou televizní diváky do zákulisí muzikálu. V originální castingové show navíc spolu s diváky vyberou a obsadí 2 hlavní role nového původního muzikálu z pera Gabriely Osvaldové a Ondřeje Soukupa.

Na jaře 2010 na obrazovky Televize Prima vtrhne muzikál tak, jak jej diváci neznají. Robin Hood - Cesta ke slávě je nová, původní zábavná castingová show, jejímž cílem je najít dvě nové muzikálové hvězdy - Robina a Marianu, hlavní postavy nového českého muzikálu. Ten pod názvem Robin Hood připravují Gabriela Osvaldová a Ondřej Soukup pro Divadlo Kalich. Oba uznávaní autoři usednou také v porotě, doplní je ještě režisér muzikálu Ján Ďurovčík a producent a ředitel Divadla Kalich Michal Kocourek. Televizní show budou moderovat Martina Kociánová a Petr Vondráček.

"Chceme divákům přinést originální talent show, která se od těch, které již znají, liší. V tomto případě nejvíce tím, že z obou výherců soutěže se ihned po jejím skončení stanou řádní členové muzikálového souboru - a to v titulních rolích a se "svou" vlastní premiérou -, tedy hvězdy muzikálového nebe," říká Marek Singer, generální ředitel Televize Prima, o novém projektu a dodává: "Také nahlížíme pod pokličku muzikálové kuchyně jako celku. Věříme, že atraktivní téma, prostředí a tvůrci diváky k obrazovkám nejen přivedou, ale i připoutají."

I role porotců je zde výrazně odlišná. Tato slova potvrzuje i producent muzikálu a také předseda poroty Michal Kocourek: "Zatímco u jiných formátů nejsou porotci se soutěžícími nijak svázáni a jejich další osudy je nutně nemusejí zajímat, nám jde v tomto případě naopak o dost: vybíráme přece své budoucí kolegy, herce naší inscenace. Sami tedy budeme napnutí, koho nám nakonec diváci vyberou, a budeme dělat vše pro to, aby to byli ti nejlepší. Z tohoto důvodu budeme na soutěžící určitě přísnější, než je tomu zvykem. Ve vlastním zájmu."

Jak se tedy budou hledat příští muzikálové hvězdy? Do pořadu se mohou přihlásit všichni, kteří si myslí, že mají takový talent a schopnosti, že mají šanci uspět. Samozřejmě by měl každý z kandidátů splňovat základní požadavky na muzikálovou hvězdu - měl by umět hrát, zpívat, tančit. Nezbytným předpokladem je také chuť na sobě dále tvrdě pracovat.

Televizní pořad představí divákům nejprve 2 castingová kola a poté vyřazovací kola v soutěžních přímých přenosech. V těch budou soutěžící prezentovat, jak se zdokonalují v disciplínách, které jsou pro muzikál nezbytné. Vyřazené, resp. postupující soutěžící určuje divácké hlasování a hlasování čtyřčlenné poroty v přímém přenosu. Diváci uvidí celkem 13 dílů - 4 díly budou střihové a budou ukazovat castingy a 9 dílů bude "živých".

Principem celé show je individuální boj každého uchazeče. Konkurence je velká, ale jsou pouze dvě hlavní role, které vítězové získají. Jenom vítězové berou vše; neznamená to pouze slávu, ale také těžkou dřinu, práci. Odměnou je smlouva s prestižním divadlem a přízeň divadelního diváka. Vítězové získají smlouvy na tyto hlavní role a vystoupí na jedné z premiér v září 2010 v Divadle Kalich.

Originální projekt podpořili kromě Divadla Kalich také další partneři a mediální partneři. Hlavními partnery jsou společnosti Poděbradka a Telefónica O2, hlavními mediálními partnery celého projektu pak Deník Blesk a Frekvence 1.

"Poděbradka je již řadu let generálním partnerem Divadla Kalich. Když jsme se dozvěděli o připravovaném televizním projektu Robin Hood - Cesta ke slávě, velice rychle jsme se rozhodli jej podpořit," uvádí Jiří Vlasák, marketingový ředitel společnosti Poděbradka, a doplňuje: "Muzikálové prostředí je pestré a přináší spoustu silných zážitků. Výjimečnost, zábava a radost ze života jsou emoce, které jsou společné pro Poděbradku i tento projekt. Věřím, že do hry zapojíme všechny aktivní lidi, kteří mají chuť do života a sdílejí tyto hodnoty s námi."

"Naším cílem, stejně jako cílem tohoto projektu, je umožnit lidem interaktivně komunikovat a prožívat a sdílet naplno emoce. V našem případě s využitím mobilních služeb, pevných linek nebo třeba prostřednictvím internetu," říká Petr Dvořák, ředitel pro značku a marketingovou komunikaci společnosti Telefónica O2 a dodává: "Nový projekt Televize Prima navíc přináší pro diváky i účinkující více možností než jen pasivní sledování programu. Stejný cíl máme i my - přinášet neustále více možností, ať už v oblasti zábavy, či mobilních technologií."

RADKA dostala nabídku, která se neodmítá...

16. května 2010 v 22:37 | eMbÉčKo
Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová sice nepostoupila do Grand finále, ale dostala nabídku, která se neodmítá. Byla jí v přímém přenosu nabídnuta druhá hlavní role v chystaném muzikálu Robin Hood, a to roli čarodějnice. V této roli se bude alternovat pouze s Leonou Machálkovou.!!

Hvězdné duety Robinů a Marian s budoucími kolegy - Radka a Janek Ledecký

13. května 2010 v 15:54 | eMbÉčKo
ROBIN HOOD
Co a kdo čeká na soutěžící v dalším kole castingové show Robin Hood - Cesta ke slávě? Petra Janů, Janek Ledecký, Roman Vojtek, Lucia Šoralová a další známí zpěváci, s nimiž si adepti na role Robina a Mariany zazpívají duety. Jak vedle nich obstojí? Uvidíte už v neděli 16. května ve 20.00 na Primě.

Radka Pavlovčinová se v neděli těší na Janka Ledeckého a skladbu z jeho muzikálu Hamlet Neztrácej čas.
Muzikál neviděla, a protože byla strašně zvědavá, co je to za skladbu, hned v noci po přímém přenosu ji hledala na internetu, aby si ji poslechla. "S Jankem jsme se v úterý viděli jenom chvilku, písničku si zkusili a přemýšleli, v jaké tónině ji budeme zpívat. Nakonec jsme ji nechali v originále. Jsem trochu nervózní, že máme další zkoušku až v pátek, protože Janek nemá moc času. Ale věřím, že to zvládneme. Když přidáme dostatečnou dávku romantiky, všechno bude fajn," líčila své pocity Radka.

Radka Pavlovčinová bude zpívat píseň z muzikálu Chorus Line

6. května 2010 v 16:13 | eMbÉčKo
Radka Pavlovčinová
Filmová noc u Laca byla důležitá hlavně pro Radku Pavlovčinovou, protože právě ona bude zpívat skladbu z muzikálu Chorus Line. "Mejdan byl fajn, Ján Ďurovčík nám odhalil kousek ze své lidské a kamarádské stránky, takže jsme ho poznali i jinak než jen pracovně. Choreografie bude náročná, ale mnohem náročnější než pro nás je pro tanečníky, kteří musejí nacvičit za ten týden všechna čísla. Při korepetici jsme řešili hlavně tóninu, protože skladba, kterou mám zpívat, je mužská, tedy položená hodně hluboko, takže jsme ji museli posadit trochu výš," vysvětlila Radka. Jak nakonec bude písnička v jejím podání znít, uvidíte už tuto neděli.

Pocity Radky...po Neděli.

5. května 2010 v 17:11 | eMbÉčKo
Radka Pavlovčinová byla taky šťastná, jak kolo dopadlo, ale musela myslet na jednu věc. "Trochu mě mrzí, že tvůrci pořád dokola řeší, že mám altovou polohu hlasu a že všechny písničky jsou na mě vysoko. To ale neznamená, že nezazpívám výšky. Zatím jsem většinou předvedla písničky hodně exponované výrazově i fyzicky. Fakt bych byla ráda, kdybych dostala part nějaké jeptišky, která jen stojí a drží bibli, jak už o tom jednou v legraci mluvili," vysvětlovala Radka. "Ale jinak jsem si večer užila. Obzvlášť tu rychlou písničku z muzikálu Pravá blondýnka. Převtělit se do pipinek, které neřeší nic jiného než oblečení a nakupování, bylo skvělé. K písničce jsme si vymyslely spoustu detailů," popisovala.

Hodnocení duetu!

26. dubna 2010 v 14:34 | eMbÉčKo

RADKA PAVLOVČINOVÁ A LACO HUDEC

Posledním duetem byl notoricky známý "You're The One That I Want" z muzikálu "Pomáda". Radka Pavlovčinová a Laco Hudec předvedli nejenergičtější a nejživější duet večera (za což vděčí i písni samotné) a zúročili své pohybové vlohy. Zpěv bohužel velice často tahal za uši, především Laco Hudec se pravděpodobně snažil zaujmout, ale jeho výšky nepatřily k těm nejčistším. Radka Pavlovčinová předvedla standardní výkon, pěvecky opět měla rezervy, ale jak Ján Ďurovčík dodal, Radka strhává pozornost především pohybově a celkovým výkonem. Bylo by zajímavé ji slyšet ve statické muzikálové árii.

Zdroj: musical.cz

Další názor na Radku - 2.Finále

24. dubna 2010 v 15:08 | eMbÉčKo
Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová
(píseň Holding Out For A Hero z muzikálu Footlose) - Když jsem viděl, jakou píseň Radce tvůrci přidělili, řekl jsem si "No nazdar!" Tahle píseň je opravdu položená hodně vysoko a proto jsem se obával, že altistka Radka na ní vyhoří. Na druhou stranu jsem si říkal, že když ji zvládla i Lucka Vondráčková, což není žádná velká zpěvačka, tak proč by ji nezvládla Radka. Výsledek po všech stránkách překvapil. Radka zazpívala i zatancovala skvěle a do svého vystoupení dostala potřebné množství energie. Se zpěvem Radka skutečně nemá sebemenší problémy v jakékoliv poloze, takže už jde jen o to, kolik lidí osloví její charisma.

Zdroj: http://reality-show.panacek.com

Další názor na Radku - 1. Finále

24. dubna 2010 v 15:00 | eMbÉčKo
Radka Pavlovčinová
Mariana - Cesta ke slávě: Radka Pavlovčinová
(píseň Je snadné nemít rád z muzikálu Vlasy) - Sakra, to je hlas. Radka měla v písni opravdu nádherná místa, která byla sice střídána občasnými zaškobrtnutími, takže její výkon nebyl tak dokonalý jako výkony Elišky a Martiny, ale rozhodně to byla velmi slušná práce. Jediné, co mě trochu rušilo, bylo moc velké přehrávání ve výrazu. Osobně bych uvítal civilnější projev. Radka je zřejmě přesně typem rozdělovačské zpěvačky, kterou jedni budou milovat a druzí nesnášet. Uvidíme, kam až v soutěži dojde.

Zdroj: http://reality-show.panacek.com

V Neděli bude Radka spolu s Lacem zpívat duet.!!

23. dubna 2010 v 13:54 | eMbÉčKo
Radka Pavlovčinová a Laco Hudec
Radka s Lacem budou tuto neděli zpívat duet, název písně zatím není znám
Mariany budou mít též společnou píseň, tudíž Radku uvidíme zpívat 2krát.
Choreografie ovšem v tomto kole, mimo společnou píseň, není povinná. Uvidíme však čím Radka a Laco překvapí. :-)

České alter ego Johna Travolty se pomalu stává z Laca Hudce. Opět bude zpívat jeho skladbu, partnerkou mu bude Radka Pavlovčinová.
"Laco je fajn, známe se už dlouhá léta. Tu písničku samozřejmě znám, je pro mě trochu ohraná, ale je v ní velký potenciál a je hodně pozitivní. Když ji teď znovu poslouchám a trénuju, snažím se vybavit si ten pocit, jaký jsem měla, když jsem ji slyšela poprvé a strašně se mi líbila," svěřovala se Radka.
Laco doufal, že po rychlé skladbě z předminulého kola bude tentokrát zpívat něco pomalého a lyrického, a dostal znovu taneční kus; ale prý to vůbec nevadí. Vymyslí si k němu nějaké kroky? "Asi se to od nás očekává, proto nás dali dohromady s Radkou a vybrali nám tuhle skladbu," řekl Laco.

2. Finále - hodnocení

19. dubna 2010 v 19:47 | eMbÉčKo
Radka Pavlovčinová

Radka Pavlovčinová zazpívala známou píseň "Holding Out For A Hero" z muzikálu "Footlose", který můžete znát především z jeho filmové podoby (a píseň v podání Bonnie Tayler). Oděná do sexy koženého kostýmku vynikala především dokonalým tancem, pěvecky nám přišla místy příliš uřvaná (omlouvám se za ten výraz, ale jiný zkrátka nelze použít). Když vezmeme v potaz jen zpěv, rozhodně bychom si ho nenahráli do přehrávače a denně neposlouchali, spíše naopak. Její hlas je zkrátka příliš hluboký a píseň příliš vysoko. Ján Ďurovčík byl spokojen, autoři taktéž zmínili, že píseň byla její mimo rozsah. S ohledem na výkony ostatních finalistek však byla jednou z nejlepších.

Foto: Blesk.cz
Hodnocení: musical.cz

Písně z soutěže Robin Hood

11. dubna 2010 v 19:33 | eMbÉčKo

1. den Castingu - Nebe to ví (Johanka z Arku)

2. den Castingu - Vzpomínky (Memory)

3. den Castingu - Stůj

1. Finále - Je těžké nemít rád (Vlasy)

2. Finále - I need a Hero / Holding out for a Hero (Footlose

3. Finále - You're The One That I Want (Pomáda) - duet s Laco Hudcem
All That Jazz (Chicago) - společné vystoupení holek

4. Finále - Parta správná (Vlasy) - spoolečná píseň všech soutěžících
Oh My Good You Guys (Pravá blondýna) - kvarteto
Can You Feel The Love Tonight (Lví král) - kvarteto

5. Finále - Surprise (Chorus Line)

6. Finále - Neztrácej čas (Hamlet) - duet s Janem Ledeckým
Touha (Touha) - společná píseň všech soutěžících

1. Finále - hodnocení

6. dubna 2010 v 23:00 | eMbÉčKo
Radka Pavlovčinová
RADKA PAVLOVČINOVÁ
Ve studiu podruhé zazněla píseň z muzikálu "Vlasy", tentokrát "Je snadné nemít rád". Radka Pavlovčinová má silný hlas, ale ve výškách na jejím výkonu byla znatelná tréma. Pochválit můžeme stylový kostým, ale především dobrý herecký výraz. Porotci však byli jejím výkonem nadšení, Ondřej Soukup má mírný problém s jejím altem, protože hledají soprán. Ján Ďurovčík jí pak svou kladnou kritikou rozplakal.

- hodnocení není mé, ale ze stránky musical.cz

Robin Hood – Cesta ke slávě

25. března 2010 v 16:22 | eMbÉčKo

Robin Hood - Cesta ke slávě

Robin Hood - cesta ke slávě, v českých podmínkách ojedinělá castingová show, ve které jde o hodně. O hlavní role Robina a Mariany v připravovaném muzikálu autorského tandemu Ondřej Soukup a Gabriela Osvaldová.

ROBIN HOOD


Dvěma lidem se splní sen.

Robin Hood je vystřelí do světa vrcholného showbusinessu


Než si však milenci padnou do náruče, čeká adepty na role Robina a Mariany nelehká cesta.

Od neděle 7. března můžete na obrazovkách televize Prima sledovat náročnou cestu za slávou. A že to nebude procházka sherwoodským lesem, o tom se přesvědčilo celkem 1160 zájemců, kteří poslali přihlášky. V ojedinělém projektu původní zábavné castingové show se Prima spojila s Divadlem Kalich. Televizním divákům přiblíží zákulisí vzniku muzikálu a konkurz na představitele hlavních rolí. O finalistech rozhodnou spolu s diváky také tvůrci představení ve složení: Michal Kocourek, Ján Ďurovčík, Gabriela Osvaldová a Ondřej Soukup.

Televizní show budou moderovat Martina Kociánová a Petr Vondráček.


Diváci se mohou těšit na třináct napínavých večerů. V prvních třech dílech se seznámí s průběhem castingů, na nichž soutěžící bojovali o postup do dalších kol na poli tanečním, hereckém i pěveckém. Do finále se probojuje celkem čtrnáct nejschopnějších Robinů a Marian, kteří nejlépe vyhoví náročným požadavkům tvůrců. Právě o nich pak budou diváci spolu s porotou rozhodovat v následujících devíti živých přenosech. V těch budou soutěžící prezentovat, jak se zdokonalují v disciplínách, které jsou pro muzikál nezbytné. A svými výkony dokazovat, že jsou role Mariany či Robina šité na míru právě jim. Tvůrci se netají, že jde o sledování individuálního boje každého uchazeče a že budou na soutěžící nesmírně přísní. Vítězové se nestanou jen novými hvězdami muzikálu, ale především jejich budoucími kolegy, s nimiž budou následující měsíce pracovat.

Dva vítězové show získají smlouvy na hlavní role Robina a Mariany v muzikálu Robin Hood a vystoupí na jedné z jeho premiér v září 2010 v Divadle Kalich.
 
 

Reklama
© 2o1o - 2o13 Matthew eMbÉčKo - Všechna práva vyhrazena. Veškeré informace šířit výhradně se zdrojem.