Říjen 2012

Radka v novém projektu: Mafiánská opera

8. října 2012 v 18:04 | eMbÉčKo
Radka se objevuje v nové inovátorské opeře.
Mafiánská opera
Nebát se milovat a nekrást!
Je vám trochu přes třicet, jste rockový muzikant, máte kapelu, co nehraje, malou rodinu, co neuživíte, a ženu, která vás pořád ještě má ráda, ale zároveň vás opouští… To prostě není ideální situace. A najednou vám někdo nabídne peníze… velké peníze, které by všechno vyřešily. Ale musíte si pro ně dojít. Musíte vzít ostatní členy své marné kapely a v převlečení za policisty musíte vlézt do bytu úředníka z magistrátu, který přijal úplatek, a ten úplatek mu zabavit. Vlastně to není ani loupež. Ukradnete ukradené peníze, zkorumpované… Dokážete to? Jak je těžké krást? Co se stane, až začnou krást všichni? A viděli jste Pata a Mata nebo Woody Alenna nebo Po přečtení spalte od bratrů Cohenů?
Mafiánská opera je ale zároveň o lásce, o lásce v této "divné" době, o lásce mezi lidmi, kteří jsou unavení, vyčerpaní, s posledním zbytkem iluzí, kterým je prostě přes třicet… O lásce, která zachraňuje.
Mafiánská opera je zcela nový autorský text Jana Jirků (autora úspěšné hry Marnotratný syn), který vznikl speciálně pro Palác Akropolis. Text inspirovaný dnešní dobou, text, který je reakcí na součastné politické a společenské události. Reakcí na dobu, ve které nezbývá než se do nekonečna zlobit, nebo se neustále divit, anebo se prostě smát, aby se z toho člověk nezbláznil…
Na počátku byla chuť zdramatizovat knihu ZLOČIN V ČECHÁCH od Miroslava Houdka, jenž byl členem proslulého Berdychova gangu. Popisuje v ní svůj život českého gangstera.
Posléze se ale ukázalo, že není tak zábavné psát hru o zločinu páchaném lidmi, od kterých se to očekává, jako psát o zločinu, o který se pokoušejí lidé, které považujete za slušné, a od kterých by to nikdo nikdy nečekal.
Mafiánská opera je muzikál, či černá komedie hraná se zpěvy, která se hlásí k tradici Žebráckých oper a Koňských oper a ke všem těm hudebním komediím, na které jsou Čechy bohaté. Hudbu píše Marek Doubrava, člen výjimečné a jedinečné hudební skupiny Hm…, ve které se mísí skvělá hudba se skvělou poezií a s humorem a okouzlující atmosférou.
Mafiánská opera má jedinečné obsazení, kde se potkávají herci, kteří se doposud neměli šanci potkat. Velmi těhotnou manželku ztvární Simona Babčáková, zhrzeného detektiva Oldřich Navrátil, filosofujícího taxikáře Vladimír Marek, bývalého člena Berdychova gangu Tomáš Jeřábek, ministra bezpečnosti veřejnosti Bartoloměje Vítka Jakub Žáček, vzrušující emo-dívku Aneta Krejčíková. Živá kapela doprovodí písně dojemné i dravé a pohybové kreace předvede trio neodolatelných gravidních žen.
V dalších rolích se představí Jiří Vaněk, Petr Vodička, Vlasta Špicnerová, Martin Švec a Marek Doubrava.
Výtvarný design celému představení dodá HZA neboli Honza Bažant, scénograf a komiksový kreslíř, autor Pána času, výtvarník působivého popartového střihu. Kostýmy navrhla Simona Krompholcová. Režie se ujme autor hry Jan Jirků.
Scénář a režie: Jan Jirků
Výtvarný design: Jan Bažant
Hudba: Marek Doubrava
Kostýmy: Simona Krompholcová

SUPER.CZ: Tajemství cucfleku Pavlovčinové? Má nového chlapa a na Etzlera už dávno nemyslí

8. října 2012 v 17:55 | eMbÉčKo |  Rozhovory, Články

Radka předvedla výrazný úsměv i cucflek na krku.
Radka předvedla výrazný úsměv i cucflek na krku.Foto: Michaela Feuereislová, Super.cz

Tajemství cucfleku Pavlovčinové? Má nového chlapa a na Etzlera už dávno nemyslí

23. srpna 2012 14:55
Radka Pavlovčinová (23) prý prožila krásné léto. Herečka a zpěvačka strávila velkou část prázdnin u příbuzných na Slovensku a celý minutý týden stanovala v Beskydech.
"Byla to paráda," jásala nejzubatější česká zpěvačka na otevření zubní kliniky na Vinohradech.
Podle potutelného výrazu ve tváři a hlavně fialového fleku na krku jsme pochopili, že s Radkou kempoval někdo jejímu srdci velmi blízký. Naši domněnku následně sympatická brunetka potvrdila. "Ano, někoho mám, ale moc bych se k tomu nechtěla vyjadřovat," zrudla herečka. Je aspoň jasné, kdo jí vytvořil na krku výrazný cucflek.
Zajímali jsme se o to, jestli se po zkušenostech se skandálním vztahem s hereckým kolegou Miroslavem Etzlerem (47) Radka opět pustila do vztahu s dalším slavným mužem. "Panebože ne, nikdo slavný to není," vyjekla Radka.
Kromě nové lásky se Pavlovčinová věnuje zejména práci. Začátkem nové sezóny se bude znovu objevovat v muzikálech Quasimodo a Robin Hood. Od září pak začíná zkoušet v Plzni muzikál Nine podle života italského režiséra Federica Felliniho. "Momentálně jsem taky nastoupila nečekaně do jednoho projektu. Veselohra se bude jmenovat Mafiánská opera a bude se hrát na malé scéně divadla Akropolis," pochlubila se Pavlovčinová, která si na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat.
© 2o1o - 2o13 Matthew eMbÉčKo - Všechna práva vyhrazena. Veškeré informace šířit výhradně se zdrojem.