Říjen 2011

Radka Pavlovčinová: Jsem největší žárlivka!

12. října 2011 v 10:18 | eMbÉčKo |  Rozhovory, Články
Kariéru v Česku si nerozjela úplně nejlepším způsobem. Lidé si ji pamatují hlavě hlavně jako milenku herce Miroslava Etzlera.

V polovině listopadu bude mít premiéru nový muzikál Quasimodo, kde se herečka, zpěvačka a tanečnice Radka Pavlovčinová (22) objeví v hlavní roli Esmeral­dy.
Doteď ji ale všichni znali hlavně jako 'tu, co rozvrací manželství'. S tím je ale prý konec. Slovenka se konečně chystá ukázat, co všechno v sobě má.
Radko, je pro vás Quasimodo prvním českým muzikálem, nebo už jste v nějakém účinkovala?
Quasimodo není mým prvním muzikálem, ale je natolik odlišný od mých předešlých zkušeností, že si opravdu někdy připadám jak Alenka v říši divů.
V tom nejlepším slova smyslu samozřejmě. Účinkovala jsem také v muzikálu Robin Hood nebo v zahraničním hudebně dramatickém projektu Ben Hur.
Jak zatím prožíváte roli Esmeraldy?
Musím hodně zapracovat na svém zpěvu a tanci. Momentálně si hledám různé herecké polohy Esmeraldy.
Režisér Martin Kukučka mi totiž nabídl velkou volnost a dává prostor mé fantazii. Jinak si to velmi užívám. Esmeralda je opravdu vzrušující role.
Dělá vám problém odzpívat to v češtině? Nebo už jste si na český jazyk zvykla?
Jsem v České republice od patnácti let, takže čeština pro mě není problém. Navíc mám k muzikálům velmi pozitivní vztah. Vystudovala jsem konzervatoř, kde jsem dělala zpěv, herectví a tanec.
Všechno mi bylo blízké a neuměla jsem si z toho vybrat jen jednu věc, která by mi byla nejbližší. Přitom maminka mi vždycky říkala, ať si vyberu jen jednu a tu dělám pořádně, ale já nevěděla kterou, chtěla jsem dělat úplně všechno, takže muzikál je pro mě teď myslím to pravé. Můžu tam skloubit všechno dohromady.
Při konkurzu na roli Esmeraldy jste měla vedle sebe velkou konkurenci. Jste trémistka, nebo jste to brala s klidem?
Moc jsem si tu roli v Quasimodovi přála, speciálně proto, že postava Esmeraldy musela zvládat všechny tři muzikálové složky - zpěv, herectví i tanec. Prostě všechno, nebo nic. (smích)
Ale tréma byla nesmírně velká, obzvlášť kvůli cvakání fotoaparátů bulvárních novinářů, které doprovázelo můj konkurzní výšlap. Možná, že kdybychom to secvičili v rytmu, bylo by to pro všechny zábavnejší. (smích)
Chtěla jste být už odmala muzikálovou zpěvačkou? Nebo jaké bylo vaše vysněné povolání?
Chtěla jsem být řidičkou kamionu a jezdit s ním po celém širém světě.
U nás jste účinkovala už i v seriálu Cesty domů a Ulice. Většina lidí si vás ale spojuje hlavně s Miroslavem Etzlerem. Nemrzí vás to? Nebo už jste to hodila za hlavu?
Kdybych to nehodila za hlavu, tak bych si ji musela asi utrhnout.
Vadily vám články, které o vás v tu dobu vycházely?
Pár jsem jich viděla. Člověk se tomu neubrání, ale snažila jsem se to vypouštět. To je daň za slávu, že o vás lidé mluví a probírají váš soukromý život. Dnes se tím snažím už nezabývat a věnuji se hlavně svojí práci, která mě moc baví.
Jak se vůbec vyrovnáváte s tlakem médií?
Ta intenzita je velká. Je to pro mě takový virtuální svět se specifickým jazykem. Člověk se musí naučit ve zkratce pojmenovávat věci tak, jak opravdu jsou.

Rozhovor pro časopis: Jackie

FOTO / VIDEO GALERIE

9. října 2011 v 22:51 | eMbÉčKo

FILM / DIVADLO

9. října 2011 v 22:51 | eMbÉčKo
--)
X--X DIVADLO
--)

Quasimodo - Fotky ze zkoušek

4. října 2011 v 16:20 | eMbÉčKo |  Quasimodo

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Mega Poster na muzikál Quasimodo

2. října 2011 v 20:58 | eMbÉčKo |  Quasimodo
© 2o1o - 2o13 Matthew eMbÉčKo - Všechna práva vyhrazena. Veškeré informace šířit výhradně se zdrojem.