Radka Pavlovčinová: Ty titulky mě málem skolily!

4. června 2011 v 13:19 | eMbÉčKo |  Rozhovory, Články

Poté, co je SuperSpy odhalil, měla paparazzi v patách 24 hodin denně. Jak to všechno prožívala a kdo jí byl v nejtěžších chvílích oporou? Vše nám prozradila v otevřeném rozhovoru.


Radko, přistihla jsem tě při zpívání, na co se připravuješ?
Já se rozezpívávám, protože dnes má moje dobrá kamarádka absolventský koncert, ona je pianistka a já jí tam budu zpívat. Takže už se na to pomaloučku chys­tám.


Překvapuje mě, že máš na něco takového čas. Myslela jsem, že jsi pracovně dost vytížená.
Abych pravdu řekla, tak ani ne. Já mám spíš teď takové oddychové období, protože zkoušky na nový muzikál Quasimodo začínají až 27. června. Teď mám měsíc klidu, dostávám spíš takové ty menší kšeftíky, hraní s kapelou a malé koncerty. Jinak si hodlám naplno užít sluníčka, než začnu pracovat.


Konkurz na roli Esmeraldy v Quasimodovi byl velmi náročný. Bojovala jsi se spoustou známých slečen a měla jsi velkou konkurenci. Jak jsi to všechno prožívala?
Je pravda, že to bylo velmi těžké, ale vnímala jsem to jinak. Byla jsem potěšená, že to brali pěkně z gruntu a opravdu si dali na všem hodně záležet. Člověk musel dokázat, že je zdatný tanečně, pěvecky i herecky, a já jsem byla fakt nad­šená, že to brali tak poctivě. Ano, bylo to náročné, ale takhle by to mělo vypadat vždy.


Byl náročný konkurz i pro seriál Cesty domů, kde ses objevila?
To nevím, protože tam si mě vybral režisér přímo. Dostala jsem nabídku a vzala ji. Bylo to určitě pohodlnější, ale i ty konkurzy mají něco do sebe. Lidi se potkávají, má to své kouzlo.


Jak se vůbec o takových konkurzech dozvídáš?
V našem muzikálovém světě je to většinou všechno přes internet a na konzervatoři, když jsem studovala, to bylo vyvěšené na nástěnce, ať si to všichni jdeme zkusit.


Baví tě víc seriál, nebo muzikál?
To se nedá moc srovnávat. Baví mě obojí stejně.


Jenže bohužel v Čechách tě lidi vnímají hlavně jako milenku Miroslava Etzlera. Řekni mi, už je to lepší?
Musím se pochlubit, že mě mile překvapilo, že už se to hodně zlepšilo. Tuhle jsem dokonce objevila titulek "Herečka Radka Pavlovčinová", tak jsem zajuchala a pomyslela si, že není všem dnům úplně konec.


Sledovalas články, které o tobě donedávna vycházely? Myslím ty o tvém vztahu s Mirkem Etzlerem.
Ne, moc ne, ale on se tomu, bohužel, člověk neubrání. Párkrát mě to zastihlo třeba v metru, když jsem na té velké obrazovce viděla sebe a k tomu nějaký úchvatný titulek, tak mě to málem skolilo k zemi. Ale je to už dobré, snažím se tím nezabývat.


Jak to vnímala tvoje rodina, že jsi najednou středem zájmu všech bulvárních médií?
Já nevím, moje rodina je na Slovensku, takže je před tím naštěstí uchráněná. Ale jsou mi velkou oporou. Žijí v jiném světě, takže mě vždycky vrátí nohama na zem.


Kdo ti byl největší oporou, když jsi prožívala to smutné období?
Takové věci bych nerada ventilovala. Určitě rodina. Na prvním místě.


Vnímáš to jako daň za slávu?
Určitě. Podle mě to zná úplně každý. Když bylo to nejhorší období, tak jsem samu sebe uklidňovala. Zapnula jsem televizi a tam byl titulek: "Karel Gott v pornu!" Tak si říkám, pane jo, když ani tohoto člověka, kterýho bychom si všichni měli vážit, když ani jeho nenechají na pokoji, tak já se z toho nezblázním. (smích)


Máš nějaký sen? Co chceš jednou dokázat a kde chceš být?
Fíha. Tak já si ten svůj sen už nějakým způsobem plním. Nemám konkrétní představu, kde bych chtěla být. Já bych chtěla, aby mě práce bavila, abych do ní mohla dávat svoje srdce a abych jednoho dne třeba někoho tím dojala a ukázala, že to jde dělat i jinak - konkrétně ve světě muzikálu. Já si totiž myslím, že česká scéna trošku pokulhává proti té evropské nebo světové. Měli bychom se nad tím zamyslet a začít to dělat jinak.


Dá se muzikálem uživit?
No, asi tak jako je to v divadle - z ruky do huby. Jako všechno. Ale co má vlastně člověk dělat, když to povolání miluje? Od toho jsou tady pak ty sledované seriály, který nás sem tam nějakým způsobem nakopnou.


Zdroj: Superspy; Autor: Zuzana Fojtíková
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2o1o - 2o13 Matthew eMbÉčKo - Všechna práva vyhrazena. Veškeré informace šířit výhradně se zdrojem.