Recenze na První krok

2. dubna 2010 v 13:59 | eMbÉčKo |  První krok
Před několika dny se na obrazovkách našich slovenských sousedů objevil nový seriál. To by nebylo až tak zvláštní, kdyby se nejednalo o seriál český. Jak dopadl První krok?

Přestože se jedná o projekt český, premiéru měl na Slovensku. Řeč je o Prvním kroku, tanečním seriálu, který pro Novu, resp. Markízu, natočili Jiří Vejdělek (Václav, ROMing) s Jánem Sebechlebským (Ordinace v růžové zahradě). Na rovinu - průser to sice není, ale do stropu neskákám ani omylem
Hlavní vinu na tom mají dva faktory - scénář a herecké výkony. Co se prvně jmenovaného týče, seriál nepřináší nic nového, jen trapně kupí klišé na klišé, dialogy šustí papírem a celé je to předvídatelné až hanba. Navíc tu a tam narazíte na naprosto nelogické postupy, ale to je spíš shnilá třešnička na dortu.
To má sice nejspíš za příčinu koupená licence (originál pochází ze Španělska), což ale zároveň není omluva. A herci? Castingový režisér si s výběrem hlavu nelámal. Všichni jsou relativně nevýrazní (až na Dominika Turzu, jenž se snaží, naopak frajera školy snad Janovi Cinovi nevěří ani ta nejnaivnější blondýnka) a ze starších herců (jestli mělo být angažmá Světlany Nálepkové vtipem, pak tedy dost blbým) zaujmou jen Pavel Kříž a Igor Bareš.
Tuhle zoufalost podtrhuje nudná režie, kde byste hledali byť jen špetku invence vážně marně. Seriál pro teenagery nám sice chyběl, rozhodně však ne v téhle formě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2o1o - 2o13 Matthew eMbÉčKo - Všechna práva vyhrazena. Veškeré informace šířit výhradně se zdrojem.